Witaj!

Ta strona internetowa korzysta z plików cookie w celach statystycznych (Google Analytics) oraz w celu integracji z witryną facebook.com. Masz możliwość zrezygnować z tej funkcjonalności korzystajac z odpowiednich ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza zgodę na powyższe postępowanie.

Aktualności - Pomysł na weekend - rodzinna wycieczka rowerowa

Dla niektórych sezon rowerowy trwa cały rok ? tak zdajemy sobie z tego sprawę. Ale jeśli chodzi o rodzinne wycieczki rowerowe, to zwykle sezon startuje w majówkę. A z uwagi na to, że pogoda nas mocno rozpieszcza, warto korzystać z możliwości jakie daje

Wydaje nam się, że dzieci trzeba edukować na temat sportu. W dobie wszechobecnych urządzeń, mediów i wifi na każdym kroku, sporty odchodzą w niepamięć. Nie możemy na to pozwolić! Sport to siła, szczęście, zdrowie! Musimy o tym przypominać dzieciom, a najlepiej robić to dając im dobry przykład. Wniosek – warto jeździć na rowerze wspólnie.

Jak przygotować się do wspólnej wycieczki rowerowej?

Jazda na rowerze z dziećmi może być wspaniałym przeżyciem, o ile odpowiednio się do niej przygotujemy. Ważne, by wybrać trasę, którą dziecko będzie w stanie pokonać! W wieku ok. 6 lat dziecko nie powinno przejeżdżać na rowerze więcej niż kilku kilometrów. Mniej więcej około 10-tego roku życia młody rowerzysta jest już gotowy na wzmożony wysiłek fizyczny. Trening sprawi, że dziecko stanie się znakomitym rowerzystą, ponieważ przyswaja wiedzę błyskawicznie. Pamiętajmy, by zaznajomić dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego – ta wiedza jest bezcenna!

Poza tym:

  • Sprawdźcie stan techniczny roweru – szczególnie jeśli jest to pierwszy wypad po zimowej przerwie.

  • Zadbajcie o komfortowy strój na rower – najlepiej ubierać się na cebulkę.

  • Zabierzecie okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem ochronnym, czapkę, dużo wody, pompkę, prowiant (najlepiej domowe kanapki, domowe wypieki), mapę, telefon komórkowy.

  • Przed wycieczką sprawdźcie prognozę pogody.


Wycieczka rowerowa to przygoda! To odkrywanie nowych tras, miejsc, spotykanie innych amatorów sportu. To kontakt z naturą, który daje nam dodatkową energię.

Warto jeździć na rowerze, ponieważ:

  • Dbamy o kondycję.

  • Uwalniamy się od stresu i napięć.

  • Budujemy bliskie relacje z dziećmi.

  • Właściwie to sport, który kosztuje kilka złotych (jednorazowa inwestycja procentuje latami).

  • Mamy możliwość poznania najbliższej okolicy i dotarcia do miejsc, gdzie wycieczka autem nie byłaby możliwa.

 
Zapraszamy na jazdę na rowerze w towarzystwie wykwalifikowanych instruktorów VIS! Szczegóły TU.
« Powrót