Witaj!

Ta strona internetowa korzysta z plików cookie w celach statystycznych (Google Analytics) oraz w celu integracji z witryną facebook.com. Masz możliwość zrezygnować z tej funkcjonalności korzystajac z odpowiednich ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza zgodę na powyższe postępowanie.

Aktualności - Szukacie ciszy, spokoju, odpoczynku - zajrzyjcie na Mazury!

Szukacie ciszy, spokoju, odpoczynku, ale z drugiej strony macie w sobie pokłady energii i chętnie popływacie, wybierzecie się na spływ kajakowy albo na wycieczkę rowerową? Dokładnie te potrzeby zaspokoicie, jeśli wybierzecie się na Mazury!

Kraina Tysiąca Jezior (tak mówimy o Mazurach, ale w rzeczywistości jezior i jeziorek jest tu trzy razy więcej) zaczynamy doceniać my - Polacy, ale i turyści zagraniczni, na których ten rejon naszego kraju robi niesamowite wrażenie. To nie powinno dziwić, ponieważ na Mazurach jest jeszcze masę terenów nieodkrytych, dzikich, nietkniętych przez cywilizację. A wielu z nas właśnie to szuka - potrzebujem odpoczynku od zgiełku wielkich miast. Potrzebują też tego nasze dzieci!

Wiele mazurskich miejscowości posiada bardzo mocno rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Jednak okolica nie utraciła specyficznej atmosfery wynikającej z bliskości prawdziwej, dzikiej przyrody. Mazury to idealny przykład łączenia potrzeby aktywności i spokoju.

Wyruszamy na spokojne wody

Mazury to raj dla miłośników sportów wodnych. I tak po wielkich jeziorach i tych całkiem małych pływają statki wycieczkowe, szaleją tu windsurferzy i amatorzy kitesurfingu. Na Mazurach można podszkolić się w żeglarstwie, a nawet zyskać patent! Region ten od niedawna przyciągają też nurków, a ponieważ głębiny tych jezior są wciąż mało znane, nurkowanie tutaj jest wielką przygodą.

Rower czy/i kajak?

Wśród licznych szlaków pieszych nie brakuje także tych rowerowych oraz kajakowych. Krajobrazy oglądane z każdej z tych perspektyw zaskakują różnorodnością, a przede wszystkim zapierają dech w piersiach ogromem i wręcz odczuwalną mocą królują tu natury. Warto wspomnieć, że niemal 50% powierzchni Mazur stanowią obszary chronione, a w całym województwie znajduje się ponad 110 rezerwatów!

Relaks na plaży

Od zawsze wiadomo, że to polskie wybrzeże jest rajem dla miłośników plażingu. Ale powoli się to zmienia. Na Mazurach przybywa czystych, dużych i bezpiecznych plaż w otoczeniu łąk i lasów.

To jak, przekonaliśmy Was i wybierzecie się w ten dziki rejon Polski? Możecie wspólnie z nami go odkrywać! W sierpniu będziemy podbijać Mazury na obozie w Pieckach. Zostały ostatnie wolne miejsca.


« Powrót