Witaj!

Ta strona internetowa korzysta z plików cookie w celach statystycznych (Google Analytics) oraz w celu integracji z witryną facebook.com. Masz możliwość zrezygnować z tej funkcjonalności korzystajac z odpowiednich ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z tej strony internetowej oznacza zgodę na powyższe postępowanie.

Aktualności - Akrobatyka to dyscyplina niemal dla każdego

Większość dzieci lubi aktywność fizyczną i zwykle nie trzeba ich do niej namawiać. Poza oczywistymi korzyściami dla zdrowia, uczestniczenie w zorganizowanych zajęciach sportowych korzystnie wpływa na rozwój społeczny. To szansa na nowe znajomości.

Świetną okazją do tego, by poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach, jest uczestnictwo chociażby w zajęciach akrobatyki (wymiennie mówimy o niej też "gimnastyka"). Tym bardziej, że jest to dyscyplina niemal dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, jednak właściwie dobrane ćwiczenia nie wyrządza krzywdy dziecku.

Gimnastyka dysponuje najbardziej wszechstronnym programem ćwiczeń fizycznych dla dzieci, obejmujących siłę, elastyczność, szybkość, równowagę, koordynację, dyscyplinę. Niezależnie od tego, czy uczestniczą w gimnastyce rekreacyjnej, czy w zawodach drużynowych, umiejętności nabyte w gimnastyce mogą korzystnie wpłynąć na ogólny rozwój dziecka.

Warto trenować gimnastykę, ponieważ:

  • znacznie zmniejsza ryzyko otyłości, chorób serca i cukrzycy w wieku dorosłym,

  • może uczyć dzieci, jak żyć zdrowo i pozostać zaangażowanym w ten sport, gdy dorastają,

  • korzystnie wpływa na sen, a co za tym idzie - wpływa na zdolność uczenia się,

  • kształtuje umiejętności społeczne takie jak słuchanie, podążanie za wskazówkami, empatia i szanowanie innych,

  • pomaga dzieciom w rozwijaniu umiejętności motorycznych i koordynacyjnych oraz pomaga w rozwijaniu poczucia świadomości ciała,

  • korzystnie wpływa na prawidłową postawę ciała,

  • uczy niezależności.

Akrobatyka nie jest łatwym sportem. Wymaga od dziecka zaangażowania, koncentracji oraz dyscypliny. Ale w zamian za to dzieci uczą się, że ciężka praca i właśnie zaangażowanie procentują.  Pozytywne doświadczenia w gimnastyce pomogą budować pewność siebie poprzez osiągnięcia i pokazują dzieciom, że zaangażowanie w sport przynosi im korzyści. Zasady i kodeksy postępowania w gimnastyce pomagają dzieciom uczyć się znaczenia zasad bezpieczeństwa.

Zapraszamy na zajęcia z akrobatyki w każdą sobotę (start 6 października), godz. 10.00-11.30, sala AWF na ul. Raciborskiej, Katowice.

« Powrót